Į.k.195008119; Filaretų g. 3, Vilnius
rastine@pvileisis.vilnius.lm.lt Tel.: (8 5) 2153657
MokyklaBendruomenėUgdymo procesasMokomieji dalykaiVeiklaInformacija apie uniformas ProjektaiPasiekimai Priėmimas į mokykląMaitinimasLabdaros ir paramos fondasBibliotekaGalerijaArchyvasKontaktai
Anglų kalba
Vokiečių kalba
Rusų kalba
Prancūzų kalba
Lietuvių kalba
Informacinės technologijos
Istorija
Fizika
Technologijos
Geografija
Matematika
Muzika
Kūno kultūra
Biologija
Istorija
2015-03-16

1990-ųjų metų kovo 11-ą dieną Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas priėmė Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo aktą.

Artėjant Lietuvos nepriklausomybės 25-mečio šventei mūsų mokyklos bendruomenė aktyviai prisidėjo prie įvairių iniciatyvų: pynė, dovanojo vieni kitiems ir nešiojo trispalves apyrankes. Gražiausias apyrankes mokyklos mokinių savivaldos atstovai perdavė Nacionaliniam muziejui, kuriomis buvo puošiami Gediminaičių stulpai. 5e klasės mokiniai parengė savo kūrybinių darbų parodą "istoriniai simboliai". Jubiliejinės dienos išvakarėse – kovo 10 d. mūsų mokykloje vyko šventinis minėjimas, kuriame dalyvavo Atkuriamojo seimo narys, nepriklausomybės akto signataras Algirdas Endriukaitis. Jis ne tik pasveikino mokyklos bendruomenę, bet ir surengė mokiniams istorinę viktoriną, padovanojo vertingų knygų. Mokiniai noriai bendravo su signataru, o renginiui pasibaigus, prašė autografų, kartu nusifotografavo. Algirdas Endriukaitis pakvietė mokinius ir toliau bendradarbiauti – atvykti į LRS Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubą.

  2014-11-03

Konstitucijos egzamine aktyviai dalyvavo ir mūsų progimnazijos mokiniai.

Jau aštuonerius metus iš eilės Teisingumo ministerija visus Lietuvos piliečius kviečia laikyti Konstitucijos egzaminą, o LR Prezidentė sako, kad: „Konstitucijos egzaminas yra pilietiškumo egzaminas. Dalyvaudami jame skatiname piliečius suprasti savo teises ir pareigas, tik jas žinodami galime siekti visuomenės brandos ir tarpusavio supratimo“.

Pirmajame Konstitucijos egzamino etape rugsėjo 30 d. dalyvavo 211 mūsų mokyklos mokinių. Tiesa, šis egzaminas bei gauti rezultatai parodė, jog dar reikėtų gerokai pasistengti bei papildytą žinių bagažą apie Konstituciją.

25 taškų barjerą pavyko įveikti ir patekti  į antrąjį etapą tik 8t klasės mokinei Godai Gabrielei Gikaitei.

Spalio 25 diena – Lietuvos Respublikos Konstitucijos diena. Šiai dienai paminėti  neformaliojo švietimo centras inicijavo Pilietinę akciją „Konstitucija gyvai“. Pernai šia iniciatyvą palaikė daugiau nei 200 Lietuvos mokyklų, gimnazijų. Mūsų mokyklos 8m ir 8a1 klasės mokiniai taip pat prisijungė prie šios pilietinės akcijos: parengė plakatų ir  po 4 pamokų III aukšto foje atliko M . Mikutavičiaus muzikinį kūrinį ,,Aš tikrai myliu Lietuvą“.

2014-10-07

Istorijos pamoka ne tik mokyklos suole

Gražią 2014 m. rugsėjo 25 dieną istorijos mokytojas Algis Bitautas kartu su 5a1 klasės mokiniais lankėsi „Vikingų kaime“, kuris įsikūręs ant vingiuotos Širvintos upės kranto Družų kaime Širvintų raj. Išvykos tikslas moksleivius įtraukti į „gyvosios“ istorijos pamokas po atviru dangumi ir savo kailiu pajausti ankstyvųjų viduramžių laikotarpį, kuomet formavosi Lietuva kaip valstybė. Visa istorinės edukacijos programa „Senobės baltų gyvensena“ susideda iš trijų veiklų, kuriose aktyviais dalyviais tampa moksleiviai.

Vos tik atvykome, mus pasitiko programos organizatoriai persirengę rekonstruotais senovės baltų rūbais. Greitai klasė buvo padalinta į tris skirtingus pogrupius ir kiekvienas pogrupis mažesnėse grupėse dalyvavo šiose edukacijose:

1. Archainio maisto ruošos ir buities: mokiniai susipažino su baltų žmogaus maisto racionu, domėjosi kas buvo auginama, kokia kultūra kada atkeliavo į Lietuvą. Klausydami įdomaus pasakojimo moksleiviai patys galėjo paskanauti, kuo mito baltai: kramtė javus, gardžiavosi spanguolėmis, galėjo išgerti vandens iš rago. Vėliau savo rankomis išmėgino kaip reikia iškepti senovinį paplotėlį bei blyną. Mokiniai aktyviai įsitraukė į maisto ruošos gaminimo procesą: minkė tešlą, kurstė laužą. Čia pat prisiskynę augančių mėtų virė arbatą ir gardžiavosi ant laužo iškeptais blyneliais. O jie buvo tikrai labai skanūs.

2. Senovinių pramogų ir stalo žaidimų: mokiniais susipažino su senovės žmogaus žaidimais ir patys juos išmėgino. Pasiskirstę į dvi komandas „Drakonus“ ir „Dramblius“ išmoko žaisti senovines imtynes. Susipažino ir su kitais žaidimais, pavyzdžiui, tampė stačiakampio virvę stengdamiesi nuversti „vikingų“ kaladėlę. Dalyvavo vinies į kulbę kalimo estafetėje ir t. t

3. Senobinės baltų karybos: turėjo progą ne tik išgirsti, pamatyti, bet ir patys pasijusti baltų kario kailyje. Susipažinę ir išklausę įtaigaus ir intriguojančio organizatorių pasakojimo apie baltų genčių ginkluotę, aprangą, gyvenimo būdą, patys galėjo pasimokyti naudotis to meto ginklais: kovos kirviais, kalavijais. Šalia palapinės mokėsi svaidyti akstis... Mokiniai liko sužavėti, kai galėjo prisiliesti ir pasimatuoti baltų karių ginkluotę, šalmus ir rankose laikyti kalaviją.

Tenka pabrėžti, kad tokio pobūdžio edukaciniai užsiėmimai neabejotinai prisideda prie gilesnio mūsų protėvių pažinimo. Dar XX a. 8-ajame dešimtmetyje vienas žymiausių Vokietijos istorijos didaktikos specialistų Klausas Bergmanas (Klaus Bergmann) pažymėjo, kad plėtojant daugiaperspektyvinį požiūrį istorijos mokymo(si) procese svarbus veiksnys tenka aktyviam moksleivių įtraukimui į ugdymo(si) procesą. Kitaip sakant, nuo aiškinimo remiantis vadovėliu per pamokas, mokiniai tokių edukacinių užsiėmimų metu įsijausdami pereina prie istorinio „supratimo“. Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos mokiniai, pasinėrę į senovės baltų žmonių kasdienį gyvenimą, liko sužavėti.

Istorijos mokytojas Algis Bitautas2014-09-19

2014 m. rugsėjo 11d. istorijos mokytoja Laima Linkuvienė su 6v ir 8t klasių  mokinių grupe dalyvavo tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „1944 metai Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse: okupacijoms besikeičiant“. Konferencija vyko Lietuvos Respublikos Kovo 11 - osios Akto salėje. Mokiniai 3 val. klausėsi istorikų pranešimų lietuvių ir užsienio kalbomis, aplankė Prezidento priėmimo kabinetą, peržiūrėjo autentiškų nuotraukų  parodą, skirtą Lietuvos Vilties prezidentui Stasiui Lozoraičiui atminti.
  

2014-02-19

2014 - 02 - 13 dieną pirmą kartą mūsų mokykloje vyko teletilto renginys su Kauno Jono ir Petro Vileišių pagrindine mokykla. 

Pokalbiui ir viktorinai apie Petro Vileišio nuopelnus Lietuvai 7a1 klasės mokinius ruošė anglų kalbos mokytoja Rita Valeckaitė, istorijos mokytoja Laima Linkuvienė ir direktorės pavaduotoja Jolanta Ustinovič. Buvo įdomu pamatyti ir gyvai pasikalbėti su kito miesto mokiniais - kaip jie mini tautines šventes, ką galvoja apie lietuvių emigraciją, kokias patriotines dainas dainuoja. Taip pat mokiniai dalyvavo viktorinoje, kur turėjo pademonstruoti savo žinias apie Petro Vileišio biografiją, mokslo pasiekimus bei tautinę ir visuomeninę veiklą. Pabaigoje 7a1 klasės mokinė Ugnė Pievaitytė pademonstravo mūsų draugams iš Kauno renginio metu nupieštą  piešinį „Tiltas tarp Vilniaus ir Kauno“. Susitikimo laikas prabėgo greitai, atsisveikinome audringais plojimais.

2014-02-18

2014 m. vasario 12 ir 13 dienomis 5 klasių mokiniai dalyvavo istorijos viktorinoje ,,Nepriklausomybės aušra“, skirta valstybės atkūrimo dienai paminėti.

Už puikias istorijos žinias padėkos raštais Kovo 11 -ąją bus apdovanoti šie mokiniai:

5v klasė:Vytautė Kibartaitė ir Julija Seredocha;

5t klasė: Aleksejūnaitė Ugnė, Andrulytė Ieva, Eigėlis Lukas, Jakimavičiūtė Augustė Marija, Juozapavičius Jonas ir Kurlavičius Paulius.

2014-01-14

Laisvės gynėjų dienos minėjimas

Sausio 13 - ąją mūsų  mokyklos bendruomenė pagerbė gynėjų už  laisvę atminimą. Lygiai 8 valandą progimnazijos languose sužibo atminimo liepsnelės, mokytojai segėjo neužmirštuolės žiedą, kaip atminties ir pagarbos ženklą. 8a1 klasės mokiniai istorijos pamokos metu, vadovaujami  mokytojos Laimos Linkuvienės organizavo diskusiją: ,,kaip reikėtų paminėti sausio 13 - ąją?“. Kitų klasių mokiniai, atėję į istorijos kabinetą, galėjo paskaityti autentišką ,,Respublikos" laikraščio informaciją, parašytą ir išleistą tą kraupią naktį. 8v klasės mokiniai pristatė pranešimus, kuriuose prisiminė  1991 - 01 - 13  nakties įvykius, taip pagerbdami mūsų didvyrius ir jų artimuosius. Tokios pamokos ugdo mokinių patriotizmą ir suvokimą, kad mes turime visada šią dieną pagerbti ir niekada nepamiršti, nes tai mūsų valstybės laisvės diena.2013-10-09     
Petro Vileišio progimnazijos mokiniai jau penką kartą dalyvauja Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerijos organizuojamame Konstitucijos egzamine.  I etape dalyvavo ir testines užduotis atliko 243    7-8 klasių mokiniai.  Į 25 ir daugiau klausimų atsakė ir į II  Konstitucijos egzamino etapą pateko 5 mokiniai.
Mokyklos bendruomenė juos sveikina ir didžiuojasi, tai:


Kasparas Ašoklis – 7t
Austėja Bazaraitė – 7t
Julijus Juška – 7 m
Neringa Jansevičiūtė – 7m
Jonas Mulevičius –7m.GYVOJI ISTORIJOS PAMOKA DIDŽIOJOJE BRITANIJOJE
Š.m. vasario 22 – 26  dienomis devyni progimnazijos mokiniai (Barauskaitė Monika, Grigaliūnaitė Aistė, Savukynaitė Gabija,Valiulytė Milda, Narmontaitė Urtė, Valečka Albertas, Švedas Gintautas, Gradauskas Mindaugas, ir Želvys Augustinas), vadovaujami istorijos mokytojos Laimos Linkuvienės ir kelionių organizatoriaus ,,QUO VADIS LT“ aplankė 3 Didžiosios Britanijos miestus - Londoną ,Oksfordą ir Vindzorą, kur vyko gyvosios istorijos pamokos apie Didžiosios  Britanijos istoriją, parlamentarizmo pradžią, universiteto (aukštojo mokslo) atsiradimo istoriją Oksforde. Aplankytos šios įžymiosios vietos: Bukingemo karalienės rezidencija, Parlamento rūmai, Tauerio tvirtovė, Vestminsterio laikrodžio bokštas (Big Benas) ir  abatija, Šv. Pauliaus katedra, Vindzoro pilis, Nacionalinis muziejus, paveikslų galerija ir kt.

 

2012-12-10

Šių metų lapkričio 21 dieną mūsų mokykloje vyko Lietuvos kariuomenės ir karių dienos minėjimas.
Renginį vedė istorijos dalyko studentai – Aistė, Andrius ir Ernesta, vadovaujami istorijos mokytojos Laimos Linkuvienės.
Apie Lietuvos kariuomenės praeitį ir dabartį įdomiai pasakojo Lietuvos šaulių sąjungos narys, LEU IF dėstytojas, VDU doktorantas – Mindaugas Nefas. Renginio svečias įteikė padėkas mūsų mokyklos mokiniams, kurie geriausiai parašė istorinius esė, nupiešė konkursinius piešinius ir išsprendė kryžiažodžius.

2012-10-04

Mūsų mokyklos 7-8 klasių mokiniai laikė konstitucijos egzaminą.
Sveikiname
patekusius į II etapą:
7a1 kl. mokinį Mickevičių Luką,
7a3 kl.  mokinį Ragaliauską Roką.

ype the content of your page here
Mokykla
Bendruomenė
Ugdymo procesas
Mokomieji dalykai
Veikla
Informacija apie uniformas
Projektai
Pasiekimai
Priėmimas į mokyklą
Maitinimas
Labdaros ir paramos fondas
Biblioteka
Galerija
Archyvas
Kontaktai