Į.k.195008119; Filaretų g. 3, Vilnius
rastine@pvileisis.vilnius.lm.lt Tel.: (8 5) 2153657
MokyklaBendruomenėUgdymo procesasMokomieji dalykaiVeiklaInformacija apie uniformas ProjektaiPasiekimai Priėmimas į mokykląMaitinimasLabdaros ir paramos fondasBibliotekaGalerijaArchyvasKontaktai
2016-2017 m. m.
2015-2016 m. m.
2014-2015 m. m.
2013-2014 m. m.
2012-2013 m. m.
2011-2012 m. m.
2010-2011 m. m.
2009-2010 m. m.
2014-2015 m. m.


2015-06-04
Mokykla dalyvavo UAB „Margiris“ ir Vilniaus psichologinės – pedagoginės tarnybos organizuojamoje akcijoje „Laiškas nuo Angelo sargo“.  Mokiniai akcijos metu dalinosi savo šviesiomis mintimis, gėriu ir grožiu spinduliuojančiais palinkėjimais, rūpesčiu ir meile kitam žmogui. Geriausi mokinių darbai buvo atspausdinti ir pateko į nepaprastą saldumynų dėžutę, kurią įsigijęs žmogus suras neįkainojamą dovaną – nuoširdumo kupiną laišką nuo Angelo sargo.  Akcijos organizatoriai išrinko geriausius darbus, kurie buvo apdovanoti. Iš Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos išrinkti 8 m klasės mokinės Kamilės Laurinavičiūtės ir 8a1 klasės mokinio Emilio Šepučio darbai. Sveikiname nugalėtojus! Dalinkimės gerumu kasdien.


2015-06-04

2014 - 2015 m.m. mūsų mokykloje vyko programa „Gyvai“. Tai yra mokyklinė psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos programa, kurios pagrindinis tikslas – suteikti vaikams gyvenimo įgūdžių, reikalingų sveikai gyventi ir nepradėti vartoti tabako, alkoholio ir narkotikų.

7av ir  7a1 klasių moksleiviai dalyvavo 12-oje pamokų, kuriose mokėsi bendrauti, kritiškai ir kūrybiškai mąstyti, apginti savo nuomonę, atpažinti bendraamžių įtaką. Mokiniai buvo  supažindinti su alkoholio, tabako ir narkotikų keliama žala. Pamokas vedė mokyklos psichologė Beata Višniak-Bakšienė ir socialinė pedagogė Gitana Janušauskienė.

Mokymų pabaigoje mokiniams įteikti programos  baigimo pažymėjimai.
 

2015-05-25
Gegužes 22 d. mokyklos aktų salėje įvyko Vilniaus miesto ugdymo įstaigų 8 klasių mokinių konkursas „Pažink Ameriką!“. Renginį  anglų kalba vedė 8A1 mokiniai Emilis Šeputis ir Deivika Sadovskaja. Dalyvius pasveikino šokių mokytojo Dainiaus Joffe sukurta kompozicija "Rio Dance" (5v ), 6 m mokinės Erikos Dubinskaitės atliekamas hip hop šokis. Aštuntokai atsakinėjo į 3 turų klausimus, pristatė savo komandas. Prizinės vietos pasiskirstė taip: pirmoji vieta - 8v klasė, antroji 8a1 ir trečioji vieta atiteko mūsų svečių Mikalojaus Daukšos vidurinės mokyklos aštuntokų komandai, paruoštai mokytojos metodininkės Aurelijos Čebelienės. Pirmąsias vietas laimėjusioms komandoms apdovanojimus įteikė JAV ambasados atsiųsti atstovai jūrų pėstininkai ir jų vadas. Renginį organizavo vyresnioji anglų kalbos mokytoja R.Valeckaitė ir JAV ambasados informacinis centras.
  


2015-05-19
2015 m. gegužės 12 d. fizikos mokytojas Andrius Alkauskas kartu su 8t klasės mokiniais Kasparu Ašokliu ir Pijumi Mačiulskiu vyko į baigiamąją Respublikinio konkurso „Fizikos bandymai aplink mus 2015“ konferenciją Kaune.  Video kūrimo komandojetaip pat buvo ir 8t klasės mokinys Jonas Labutis. Mūsų mokyklos mokiniai 8 klasių video kategorijoje užėmė I vietą. Sveikiname laimėtojus!
O fizikos mokytojas dar kartą nuoširdžiai sveikina nugalėtojus ir drąsiai teigia, kad jie žino ką reiškia formulė F = ma (Fiziką Myliu Aš).
Nugalėtojų video galite pamatyti čia:
https://www.youtube.com/watch?v=vFpR9vA19Y0&feature=youtu.be


2015-05-15
Dėmesio!

Prancūzų institutas Lietuvoje š.m. balandžio 23-30 dienomis organizavo besimokantiems prancūzų kalbos konkursus dviejų amžiaus grupių mokiniams: 7-10 m. „Skirtukas mano knygai“ ir 11-16 m. „Mano komiksų knyga“ , Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės proga.

Sveikiname laimėtojus:

2e klasės mokinius (mokyt. Deimantė Strelčiūnienė, Dalia Rimšienė, Edita Rukšėnaitė-Narūnienė);

Emiliją Barkauskaitę 7a1 kl.,  Mariją Gabrielę Karputę 8t kl.,  Bitę Deksnytę 5e kl. (mokyt. Česlava Žebialovič)

 

2015-05-07

Balandžio 27–30 d. progimnazijoje vyko gamtos mokslų savaitė. Jos metu, kiekviena 5–8 klasė turėjo veiklos.

Balandžio 27 d. per 4 pamoką 7 klasių mokiniams Lietuvos edukologijos universiteto lektorė Renata Mackevičienė skaitė paskaitą apie miško paukščius ir inkilų gamybą, o per 5 pamoką – 8 klasių mokiniai dalyvavo protų mūšyje.

Balandžio 28 d. mokyklos koridoriuose buvo eksponuojama 5 klasių mokinių darbų paroda „Triukšmo dienos atspindžiai 5 –okų piešiniuose“.

Balandžio 29 d. vyko Vilniaus miesto ekologinis renginys „Žalioji planeta“. Kurio metu dalyviai pristatė ekologine tematika kurtus filmukus bei iš atliekų kurtus drabužius.

Balandžio 30 d. 6 klasių mokiniai dalyvavo protų mūšyje.

 

2015-05-06
Š.m. balandžio 22 dieną, bendradarbiaujant kartu su Vilniaus miesto III PK, mokykloje buvo organizuojamos 3 - 4 klasių mokinių kvadrato varžybos „Judu – sveikas esu“, kurias laimėjo 4e klasė. Sveikiname nugalėtojus!


2015-05-04

Balandžio 28-30 dienomis mokykla prisijungė prie Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro iniciatyvos paminėti Tarptautinę triukšmo supratimo savaitę.

Organizuotos šios veiklos:

- Balandžio 27-30 d, po antros pamokos, pertraukos metu, 1 – 8 klasių mokiniai prisijungė prie akcijos „TYLIOJI PERTRAUKA“. Mokiniai jos metu netriukšmavo, bendravo be garso, laiką leido tyloje.

Balandžio 27 dieną – mokinių savivaldos atstovai dalino „Mimų tylos  saldainius“;

Balandžio 28 dieną – mokinių savivalda organizavo akciją  „Užduotis tyloje“;

Balandžio 29 dieną – mokiniai pertrauką leido klasėse, kurdami bendrą filmą „Tylos simfonija mokykloje“;

Balandžio 30 dieną  mokiniai pertrauką leido klasėse, mąstydami apie tylą, kaip ją įsivaizduoja ir ką jaučia būdami tyloje. Mintis išreiškė piešinyje, eilėraštyje ar laiške.

- 6-7 klasių mokiniai lankėsi 1 klasių pamokose, kurių metu, informavo apie triukšmo žalą sveikatai.

- Vyresniųjų klasių mokiniai kartu su fizikos mokytoju nustatė triukšmingiausią mokyklos vietą.
  

2015-04-29
Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos Savivalda sveikina Mamyčių dienos proga!


2015-04-23

2015 m. kovo 27 – 31 dienomis mūsų ir Ąžuolyno progimnazijų  mokiniai kartu su geografijos mokytoja Vitalija Buitkute  išvažiavo į pavasarinę kelionę. Lenkija – Vokietija – Danija – toks buvo atostogų maršrutas, kuris tikrai nenuvylė. Mokiniai nuo išvykimo nekantravo pamatyti ir išbandyti  „Heide“ parko kalnelius bei aplankyti iš kaladėlių sudėliotą pasaulį – Legoland‘ą. Atmintyje išliko ir labai profesionaliai įrengtas Siaubų muziejus Hamburge. Tai buvo lyg siaubo namas, kurio kiekviename kambaryje buvo papasakota ir suvaidinta vis kita šiurpinanti istorija.  Puikiai savo vaidmenis atliekantys pamišėliai aktoriai, realistiškos dekoracijos bei netikėti  atrakcionai padarė nepamirštamą įspūdį. Meno ir kultūros troškimą numalšino pasivaikščiojimai po nuostabius Danijos ir Vokietijos miestelius – Abenrą ir Potsdamą. Ilsėjomės aukštos klasės viešbučiuose, kurie mums, keliauninkams, labai patiko.

Laukiame naujų kelionių. J
 

2015-04-10

Kovo 25 d. moksleivių savivalda organizavo jau tradiciniu tapusį „Raudonos nosies“ renginį.

Raudonom nosytėm pasipuošę, ilgosios pertraukos metu, moksleiviai pardavinėjo pačių keptus gardumynus. Skanumynų parduota už 67 eurus. Surinkti pinigėliai buvo perduoti organizacijai „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“.

Moksleivių savivalda dėkoja tiems, kurie neliko abejingi šiai akcijai. Gerumas neturi ribų. Ačiū.

2015-03-31

Kovo 23 – 27 dienomis mokykloje vyko veiksmo savaitė ,,Be patyčių". Mokiniai „Draugystės“ savaitės metu buvo įtraukti į įvairias veiklas bei renginius:

  • Vilniaus m. III PK specialistė vedė paskaitas  3-5 klasių mokiniams  apie patyčias ir jų prevenciją.
  • 5-8 klasės dalyvavo akcijoje „Aš – draugiška asmenybė“.
  • 1-4 klasių mokiniai dalyvavo akcijoje „Būk mano draugas“.
  • 7 klasių mokiniai kūrė klasės draugystės receptus, iš kurių buvo išrinkti geriausi – 7a1, 7av ir 7t klasių receptai. Sveikiname!
  • 6 klasių mokiniai varžėsi konkurse „Atpažink. Išvenk. Sustabdyk.“, kurio nugalėtojais tapo 6m klasė. Sveikiname!
  • 8 klasių mokiniai kūrė filmus „Stabdyk elektronines patyčias“.
  • Savaitės kulminacija tapo fleshmob‘as, kurio metu 5 klasių mokiniai kartu draugiškai nusišypsojo.

2015-03-30

Š. m. kovo 18 d. 5 v klasės mokiniai kartu su klasės vadove Jurgita Baublyte ir socialine pedagoge Gitana Janušauskiene dalyvavo Vilniaus miesto 3-5 klasių mokinių konferencijoje ,,AŠ MOKU MOKYTIS“, kurią organizavo Vilniaus miesto psichologinė ir pedagoginė tarnyba kartu su Vilniaus Jeruzalės mokykla.  Konferencijos tikslas – skatinti mokinių savarankiškumą mokantis, ugdyti mokėjimo mokytis kompetenciją. 5v klasės komanda, atstovavusi Vilniaus Petro Vileišio progimnaziją, konferencijoje pristatė vaidinimą iš mokinių gyvenimo, kaip išradingai galima išmokti.2015-03-28


Apie mus rašo:2015-03-16

1990-ųjų metų kovo 11-ą dieną Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas priėmė Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo aktą.
Artėjant Lietuvos nepriklausomybės 25-mečio šventei mūsų mokyklos bendruomenė aktyviai prisidėjo prie įvairių iniciatyvų: pynė, dovanojo vieni kitiems ir nešiojo trispalves apyrankes. Gražiausias apyrankes mokyklos mokinių savivaldos atstovai perdavė Nacionaliniam muziejui, kuriomis buvo puošiami Gediminaičių stulpai. 5e klasės mokiniai parengė savo kūrybinių darbų parodą "istoriniai simboliai". Jubiliejinės dienos išvakarėse – kovo 10 d. mūsų mokykloje vyko šventinis minėjimas, kuriame dalyvavo Atkuriamojo seimo narys, nepriklausomybės akto signataras Algirdas Endriukaitis. Jis ne tik pasveikino mokyklos bendruomenę, bet ir surengė mokiniams istorinę viktoriną, padovanojo vertingų knygų. Mokiniai noriai bendravo su signataru, o renginiui pasibaigus, prašė autografų, kartu nusifotografavo. Algirdas Endriukaitis pakvietė mokinius ir toliau bendradarbiauti – atvykti į LRS Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubą.

  
2015-03-10 
Sveikiname 6t klasės mokinę Augustę Mariją Jakimavičiūtę, Nacionaliniame Vinco Kudirkos konkurse „Rašom! 2015“  laimėjusią antrąją vietą.

2015-03-10
Šešiolika mūsų mokyklos  aštuntokų  ir aštuoni Užupio gimnazijos mokiniai  laikė tarptautinį vokiečių kalbos egzaminą DSD I. Direktorė Danutė Kazakevičienė  pasveikino visus ir palinkėjo sėkmės egzamine. O jos mokiniams tikrai prireiks. Ištvermės, atidumo, susikaupimo  palinkėjo ir egzamino vykdytojai vokiečių kalbos mokytoja ekspertė Birutė M. Terminienė ir Andreas Rodenbeck. Kaip sekėsi laikyti egzaminą, ar visi įveikė vokiečių kalbos žinių B1 lygį, sužinosime, sulaukę rezultatų iš Berlyno.

 

2015-02-20

Šeštųjų klasių mokinių anglų kalbos olimpiada

Š.m. Sausio 28 d. vyko anglų kalbos mokytojų Skaistės Semaškienės ir Justės Šulinskaitės organizuojama 6 klasių mokinių anglų kalbos olimpiada. Olimpiados metu buvo tikrinamos mokinių anglų kalbos gramatikos, žodyno, skaitymo, rašymo, teksto suvokimo užduočių žinios.

Sveikiname nugalėtojus:

1 vieta – 6t klasės mokinys Rokas Vasiliauskas (mokytoja Jolanta Sirtautienė)

2 vieta – 6m klasės mokinė Greta Sirutytė (mokytoja Jurgita Stukaitė)

3 vieta – 6e klasės mokinys Kipras Zenkevičius (mokytoja Monika Meižytė)


2015-02-18

Mūsų mokyklos choras dalyvavo vasario 16-ojos paminėjimo proga projekte „Amžinoji ugnis“.
Projekto tikslas pristatyti filmuką, kuriame dainuojama sutartinė "Dijūta kalnali", ir skleidžiant lietuviškas sutartines garsiau! 

2015-02-17

Š. m. vasario 13 d. akcijos „Būk matomas“ rengėjai apsilankė mūsų mokykloje. Šios akcijos metu žinomi Lietuvoje žmonės lankosi įvairiose mokymo įstaigose ir prie mokinių drabužių klijuoja specialiai jiems pagamintus atšvaitus.

Daugiau informacijos apie praėjusią akciją galite pamatyti čia ir čia
2015-02-11

Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos Vaiko gerovės komisija kartu su Vilniaus apskrities VPK III PK Viešosios policijos skyriaus prevencijos poskyriu organizavo 5 klasių mokinių saugaus eismo konkursą „Esu matomas – esu saugus“. Konkursą nugalėjo 5v klasė. Sveikiname!
2015-02-05

Lietuvių kalbos savaitė 2015 m., skirta  Antano Baranausko 180-osioms gimimo metinėms

Meninio skaitymo konkursas

Lietuvių kalbos savaitę pradėjome š.m. sausio 19 d. Meninio skaitymo konkursu 5-8 kl. Pirmąją vietą laimėjo 8v kl. mokinys Kasparas Karklys (vyresn. lietuvių k. mokytoja Rasa Kairienė), antroji vieta – 5m klasės mokinei Gretai Kavoliūtei (mokytoja Rita Lodaitė), trčioji vieta – Nikolei Tomaševičiūtei (lietuvių k. mokytoja metodininkė Lina Misiuvienė).

Sveikiname 8v klasės mokinį Kasparą Karklį, š.m. sausio 28 d. Vilniaus miesto mokinių meninio skaitymo konkurse laimėjusį trečiąją vietą!

Susitikimas su rašytoju Vytautu Račicku

Š.m. sausio 28 d. mokykloje svečiavosi vienas mylimiausių vaikų rašytojų Vytautas Račickas. Mokiniai turėjo galimybę išgirsti autoriaus pasakojimų apie save, kūrybos procesą, pabendrauti su rašytoju,  užduoti klausimų, įsigyti knygų su autoriaus autografu. Rašytojui padėkojome už morališkai prasmingas gyvenimo tiesas, įdomias istorijas, nuostabaus knygų pasaulio atvėrimą mokiniams.

Iš tautosakos lobyno

Viena iš svarbiausių lietuvių literatūros ištakų – tautosaka. Ji ne tik žavi mus savo lyriškumu, atskleidžia daug iš pirmo žvilgsnio nesuvokiamų paslapčių, bet ir parodo mūsų senolių viltis ir svajones, išryškina paprastą, natūralų kūrybos grožį bei estetiškumą. Tad nenuostabu, kad  Lietuvių kalbos savaitės metu viena diena buvo skirta liaudies kūrybai.    

Ketvirtadienį, sausio 29 d., mūsų mokyklos  Aktų salėje vyko renginys „Iš tautosakos lobyno“. 5–8 kl. moksleiviai dainavo lietuvių liaudies dainas, grojo birbyne, kanklėmis ir kitais muzikos instrumentais. Taip pat parengė lietuvių liaudies sakmių inscenizacijas. Ypač nuotaikingą sakmių pynę scenoje pademonstravo 8 v kl. mokiniai: M. Baranauskaitė, A. Marcinkutė, E. Lapinskaitė, G. Sruogaitė, I. Vasarytė, K. Karklys, G. Kerpiškis, M. Parnarauskas, D. Valavičius. Jų parengta inscenizacija „Sakmių skrynią pravėrus“ pralinksmino žiūrovus. Neatsitiktinai Vilniaus J. I. Kraševskio gimnazijoje vykusiame Sakmių inscenizacijų konkurse už minėtą pasirodymą vertinimo komisija, kuriai vadovavo etnologė G. Kadžytė, skyrė Linksmiausio ir muzikaliausio vaidinimo nominaciją. Na,  o mūsų mokyklos žiūrovai irgi negailėjo plojimų.

Taigi šis tautosakos renginys suteikė ne tik malonių akimirkų, bet ir leido pajusti senosios, dažnai nepelnytai užmirštos liaudies kūrybos dvasią.

Knygų mugė

Penktadienį, sausio 30 d., per ilgąsias pertraukas mokyklos trečiojo aukšto koridoriuje šurmuliavo Knygų mugė. Perskaitytas, bet dar puikiai atrodančias knygas ar žurnalus pardavinėjo įvairių klasių moksleiviai. Entuziastingai buvo nusiteikę penktokai, kuriems ši knygų mugė buvo pirma, bet suteikė neišdildomų įspūdžių. Prekybininkai siūlė pirkti įvairiausių knygų ir žurnalų. Ne viena knyga buvo ypač svarbi – iš rekomenduojamų perskaityti knygų sąrašo. O nusipirkti jas galėjai tikrai nebrangiai: už 1, 2 ar 3 eurus. Vienus prekiautojus aplankė didesnė, kitus mažesnė finansinė sėkmė, bet naudingos patirties netrūko. 5a1 kl. moksleivis A. Švetkauskas džiaugėsi pardavęs knygų net už 19 eurų. U. Motiekaitytė ir B. Bute bei A. Michnovičiūtė  taip pat nenusivylė, nes pardavė visai nemažai leidinių, kurie namuose tik vietą užėmė. Patenkinti prekiautojai sakė kaupsią knygas ir kitų metų prekybai.

Na, o 7t kl. mokinys M. Dagys buvo ypač rimtai pasiruošęs Knygų mugei. Jis pakabino nemažą reklaminį plakatą, mat atnešė parduoti visiškai naują leidinį, ką tik iš leidyklos išėjusią knygą „Pasakos Vaiko Gyvenime“, kurios autorės yra jo močiutė ir mama. Moksleivis džiaugėsi, nes  pardavė septynis knygos egzempliorius.

Ne vienam moksleiviui Knygų mugė buvo labai naudinga, tad belieka laukti  kitų metų renginių. 

2015-01-28

Brolių Vileišių tiltas, jungiantis dviejų miestų mokyklas
Vilniaus Petro  Vileišio progimnaziją ir Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklą- daugiafunkcį centrą sujungė brolių Vileišių daugiau nei prie pussšimtį metų nutiestas tiltas. Sausio 26 dieną, buvo paminėtos brolių Jono ir Petro Vileišių gimimo metinės.
Modernios technologijos (konferencijų programa Lync ir uždarasis socialinis tinklas Yammer), nutiesusios tiltą  bendrai pamokai, sujungė šiuolaikinius mokinius. Mokiniai kalbėjo apie Vileišių šeimos darbus Lietuvai, diskutavo, kokius darbus turėtų padaryti šiandien, kad apie juos būtų kalbama ateinančius 200 metų. Savo mintis užrašė ir  komentavo socialiniame tinkle.
Padėka, nuoširdūs žodžiai išsakomi gimtadienio proga. Būtent tokias padėkas kūrė abiejų mokyklų mokiniai.
Jaunosios kartos parašyti žodžiai įkvėptų ne vieną ir padėtų pamatyti žmogaus būties prasmę, atsakyti į klausimą, kam gyvename? Ar tikrai Lietuvai?2015-01-05

Nusprendę tęsti gražią progimnazijos organizuojamų gerumo akcijų tradiciją gruodžio 8 dieną tikybos mokytoja Jurgita Baublytė ir etikos mokytoja Aurelija Štrimaitienė kartu su savanoriais penktokais, septintokais ir aštuntokais apsilankė Fabijoniškių socialinių paslaugų centre.

Norėdami su gyventojais pasidalyti meile, gerumu, pagarba, šiluma, padovanojo ne tik Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos vaikų parengtus šventinius sveikinimus, bet ir bendravimo džiaugsmą bei koncertą.

Pavaišinę pačių keptais skanėstais, mokiniai sulaukė daug nuoširdžių šypsenų, skanių saldainių, įgijo neįkainojamos patirties.  2015-01-02

Sveikiname

Kengūros projektų  2014 Lyderių turo nugalėtojus Neringą Jansevičiūtę 8m (mokytoja  Angelė Pajėdienė), Justą Kalesinską 7t (mokytoja Ingrida Čiučkytė) ir Julių Vytautą Meisner 8v (mokytoja Birutė M. Terminienė). Laureatai apdovanoti kelione į Slovakiją.

2014-12-18

Š. m. gruodžio 10-12 dienomis mūsų mokykloje svečiavosi mokiniai ir mokytojos iš Baltarusijos Molodečno gimnazijos Nr. 3. Mokiniai dalyvavo EKO projekte „Aš – gamtos vaikas”, lankėsi HPPB Rūšiavimo centre Vilniuje pedagoginiu, aplinkosaugos tikslu, stebėjo istorinę pamoką „Senoji Lietuvos karyba“.
Svečiams iš Baltarusijos organizuota apžvalginė ekskursija po Vilniaus senamiestį, edukacinė pamoka Valdovų rūmų muziejuje, apsilankymas Kalėdinėje mugėje. Visi projekto dalyviai vyko į Trakus, dalyvavo edukacinėje pamokėlėje „Kibinų kelias“.
Dėkojame mokinių tėveliams ir mokytojams, padėjusiems organizuoti svečių priėmimą.

2014-12-17

Gruodžio 1 - 2 dienomis mūsų mokykloje vyko renginiai, skirti Pasaulinei AIDS dienai paminėti: Vaiko gerovės komisija, pasitelkusi vaizdinę medžiagą, supažindino mokyklos bendruomenę su Pasauline AIDS diena.
8a2 ir 8m klasių mokiniai kartu su savo klasės vadovais dalyvavo protų mūšyje - „AIDS: geriau žinoti.“
Sporto salėje vyko 5 -  6 klasių mokinių kvadrato turnyras, skirtas Pasaulinei AIDS dienai paminėti, kurį organizavo Vilniaus m. III-iasis policijos komisariatas. Mūsų mokyklos komanda užėmė I vietą. Sveikiname!


2014-12-102014-12-10
Gruodžio 1 dieną mokykloje vyko „IT ir užsienio kalbų svarba“ paskaita, kurią vedė amerikiečių kompanijos CSC Baltic atstovai Denis Vanpoucke ir Emilija Žilinskaitė. Paskaitos metu buvo pasakojama apie dvikalbystės, trikalbystės naudą ateties profesijai.

 

 

2014-12-08

Lapkričio 29 dieną Kaune įvyko Nacionalinės moksleivių akademijos matematikos olimpiada. Olimpiadoje dalyvavo šeši mūsų mokyklos mokiniai.

6t klasės mokinė Liepa Černiūtė laimėjo III-ąją vietą.

Sveikiname Liepą su puikiu rezultatu!

(Matematikos mokytoja Galina Malakauskienė)2014-12-04

Lapkričio 21 dieną  keletas V bei VIII v klasės moksleivių bei jų lietuvių kalbos mokytojos Rasa Kairienė ir Rita Lodaitė lankėsi Vilniaus J. I. Kraševskio gimnazijoje, kur dalyvavo bendradarbiaujančių mokyklų konkurse „Incenizuojame sakmes“. Mokiniai gana ilgai ruošėsi šiam konkursui: repetavo per ilgąsias pertraukas ir po pamokų, o per dailės pamokas gamino  sakmių dekoracijas. Penktokai parengė vaidinimą „Saulė, vėjas ir žiema“, o aštuntokai suvaidino keletą sakmių „Iš sakmių skrynios“.

O kelionė nebuvo lengva. Autobusu privažiavus Naujosios Vilnios  traukinių stotį, teko išlipti ir gana toli eiti pėsčiomis. Tądien palijęs lietus remontuojamą kelią buvo pavertęs vos įveikiama klampyne, tad eiti  nebuvo smagu ir paprasta, veikiau, tikras išbandymas...

Vis dėlto gimnaziją pasiekėme sėkmingai. Vaidinti sakmes sekėsi puikiai. Buvo labai smagu ir linksma stebėti Vilniaus  Barboros Radvilaitės, Simono  Daukanto, Grigiškių ir kitų mokyklų pasirodymus. Juos stebėjo ir vertino  komisija, kuriai vadovavo etnologė G. Kadžytė. Mūsų mokyklos pasirodymas buvo puikiai įvertintas ir pelnė „Linksmiausio ir muzikaliausio vaidinimo“ nominaciją. Renginio pabaigoje mokiniai buvo apdovanoti padėkos raštais, o kiekviena komanda gavo po šakotį.

Aurėja Adomavičiūtė,  5v klasė.


2014-12-01

VšĮ „GEBU“ įgyvendindama projektą „(S)auganti šeima“, kurį finansuoja Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, gruodžio 3 d. 18 val. organizuoja prevencinę paskaitą Vilniaus Petro Vileišio progimnazijoje 5-8 kl. moksleivių tėveliams tema:
,,Kaip užkirsti kelią paauglių psichoaktyvių medžiagų vartojimui“ (2 ak. val.)
Paskaitos metu lektoriai papasakos, kokios priežastys ir veiksniai lemia priklausomybių susiformavimą;
Kokios aplinkybės pastūmėja vaikus vartoti psichoaktyviąsias medžiagas;
Kokių veiksmų tėvai gali imtis apsaugodami vaikus nuo alkoholio, narkotikų ir kitų psichoaktyvių medžiagų vartojimo;
Aptarsite, kaip atpažinti, ar vaikai svaiginasi ir kaip reaguoti, tai pastebėjus.

Paskaita vyks 308 kab.

Mokyklos Vaiko gerovės komisija

2014-11-26

Norėdami atkreipti jaunimo dėmesį į sveikatos reikšmę ir paskatinti domėtis ir rūpintis sveikata, Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras lapkričio 19 dieną organizavo žinių ir mąstymo žaidimą – protmūšį „PROTONAUTAI“. Jame dalyvavo Vilniaus miesto ir rajono bendrojo lavinimo įstaigos.

 

Šiame renginyje savo jėgas išbandyti vyko ir 8t klasės moksleivių grupė „Vileišio protai“, vadovaujami moksleivių savivaldos vadovės V. Buitkutės. Komandą sudarė: E. Krasauskas, G. G. Gikaitė, J. Mulevičius, U. Butinavičiūtė, U. Gumuliauskaitė, S. Aleksandravičiūtė, K. Ašoklis.

Pasitikrinusi žinias „Vileišio protų“ komanda tikisi, kad pateko į Lietuvos masiškiausio žaidimo rekordą, kurį užregistruos agentūra „FACTUM“. Išsamesnė informacija ČIA.


2014-11-24
Konferencija „Aš galiu“

Lapkričio 19 d. mūsų progimnazijoje vyko Vilniaus miesto 7–8 klasių moksleivių konferencija „AŠ GALIU“, organizuojama mūsų mokyklos mokytojų bei Vilniaus miesto psichologinės-pedagoginės tarnybos specialistų, kurioje dalyvavo Vilniaus jėzuitų gimnazijos, Vilniaus Žemynos progimnazijos, Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos, Vilniaus „Žaros“ vidurinės mokyklos, Vilniaus Simono Stanevičiaus vidurinės mokyklos, Vilniaus Žvėryno gimnazijos, Vilniaus „Juventos“ gimnazijos, Vilniaus Jeruzalės mokyklos, Vilniaus lietuvių namų, Vilniaus Mikalojaus Daukšos vidurinės mokyklos ir mūsų mokyklos komandos.

Konferencijos dalyvius pasveikinti atvyko Vilniaus miesto psichologinės-pedagoginės tarnybos direktorė Roma Vida Pivorienė bei Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto III policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Violeta Vitlickaja-Zubanova ir vyriausiasis tyrėjas Vaidas Maziliauskas.

Pirmojoje konferencijos dalyje mokyklų komandos pristatė savo pranešimus. Antrojoje dalyje vyko kūrybinės dirbtuvės, kuriose užsiėmimus organizavo Lietuvos krikščioniškojo jaunimo blaivybės sąjungos „Žingsnis“ atstovai Darius Stonys ir Ernesta Jonušaitė. Svečiai teoriškai bei praktiškai supažindino konferencijos dalyvius su jaunimui skirta programa „Sniego gniūžtė“. Ši programa daugiausia dėmesio skiria prevencijai, todėl tikimasi, kad kiekvienas iš mūsų gali priimti teisingus sprendimus.

2014-11-24

Tolerancijos savaitė

Lapkričio 10–14 dienomis mūsų mokykloje vyko renginiai, skirti Tarptautinei Tolerancijos dienai paminėti. Lapkričio 10 d. mokykloje svečiavosi atstovai iš Vilniaus Neįgaliųjų dienos centro. Pristatydami „Improvizacinio skaitymo“ projektą, jie parodė režisieriaus Arvydo Lebeliūno sukurtą  spektaklį „Dovanų medis“. Renginyje dalyvavo 6 klasių mokiniai.

Progimnazijos 5–8 klasių mokiniai klasių valandėlių metu kalbėjo apie toleranciją, rengė kūrybinius darbus, skirtus mokyklos Tolerancijos knygai bei dalyvavo asmenukių parodoje „ Aš – Toks, Tu – Kitoks.“

Lapkričio 14 d. mokyklos savivaldos nariai kartu su soc. pedagoge Juliana Leščinska, logopede Šarūne Gapševičiene bei spec. pedagoge Jolanta Griciene lankėsi dienos centre „Šviesa“ ir dovanojo tolerancijos dienos simbolį – knygą, kurią padėjo sukurti dailės mokytojas Tadas Traidaras.

2014-11-19
Kviečiame dalyvauti Nacionalinėje karjeros savaitėje

Siekdami suteikti galimybę moksleiviams susipažinti su profesijų įvairove, globojami Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės, 2014 m. lapkričio 24-28 d. mokykloje organizuojame Nacionalinę karjeros savaitę. Kviečiame visus mokytojus bei mokinių tėvelius prisijungti prie šios iniciatyvos! Prašytume iki š.m. lapkričio 21 d. informuoti klasių vadovus, jeigu galite organizuoti ekskursiją į savo darbovietę arba atvykti į klasės valandėlę mokiniams papasakoti apie savo profesiją.

 

2014-11-18

Spalio 14 dieną 5 m ir 5a2 klasės mokiniai,  lydimi mokytojų: Daumantės Strelčiūnienės, Ingos Lebednykienės, Jūratės Čiburaitės – Šarmavičienės, pasirinko  (kaip patys apibūdina) „saldžią“edukacinę išvyką maršrutu: Šiauliai – Tytuvėnai – Šiluva.

Išklausę  šokolado istoriją Šiaulių fabriko „Rūta“ įkurtame muziejuje ir pasigaminę gardžių saldainių, skubėjo aplankyti  Tytuvėnų Švč.Mergelės Angelų Karalienės bažnyčią, jos požemius, susipažinti su čia įsikūrusiu gyventoju-šikšnosparniu

Po šio neįprasto susitikimo mažieji iškylavo Šiluvos aikštėje klausydami mokytojos Ritos Lodaitės pasakojimo apie švenčiamus MarijosGimimo (rugsėjo 8-ąją ) atlaidus, kurie garsina šį gražų miestelį.

Moksleiviai ir mokytojai labai džiaugiasi išvyka ir siūlo visiems rinktis šį maršrutą.

2014-11-13

Šių mokslo metų pradžioje daugelis  Lietuvos mokyklų, valstybinių ir privačių, nuo pradinių iki gimnazijų dalyvavo  1-AJAME SOLIDARUMO BĖGIME. Šio bėgimo tikslai: subūrus  vaikus bendrai sportinei veiklai, skatinti solidarumą tarp skirtingų kultūrų, socialinės aplinkos ir įvairaus amžiaus moksleivių, surinkti paramą būtinoms vaikų mokymosi priemonėms.

Mūsų mokyklos mokiniai taip pat spalio 21 dieną dalyvavo šiame bėgime, kurį pravedė kūno kultūros mokytojai Danguolė Simaitienė, Inga Jončienė ir Dainius Jurgutis. Solidarumo bėgime dalyvavo atstovai iš kiekvienos klasės. Mes surinkome 958 litus, už kuriuos bus nupirkta mokymosi priemonių vaikų dienos centrus Lietuvoje lankantiems vaikams bei berniukams ir mergaitėms, lankysiantiems naują mokyklą Mikutos kaime, Zambijoje.2014-11-12
Spalio 7 d. mokykloje buvo minima Sveikos mitybos diena. Moksleivių savivaldos nariai, kuruojami vadovės V. Buitkutės, „pavirtę“  morkomis, agurkais, burokėliais ir pomidorais, dalino natūraliuosius vitaminus – vaisius ir daržoves.
Trečios pamokos metu klasių seniūnams formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius padėjo moksleivių mama Eglė Ginelevičienė, kuriai nuoširdžiai dėkojame.
Moksleivių savivalda linki būti sveikiems ir stipriems ištisus metus.


2014-11-11
Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija
„Knygų Kalėdos" jau ketvirtą kartą keliauja per Lietuvą ir kviečia padovanoti naujų knygų šalies bibliotekoms.

PRISIJUNKITE IR JŪS PRIE ŠIOS GRAŽIOS AKCIJOS. PATIRKITE DOVANOJIMO DŽIAUGSMĄ!

Visos padovanotos knygos bus pažymėtos specialiais akcijos lipdukais su įrašytu dovanotojo vardu ir pavarde.

Aktyviausių akcijos dalyvių laukia padėkos dovanėlės.

Akcija vyks iki šių metų gruodžio 16 d., bet dovanojamas knygeles mielai priimsim visus metus.

Bibliotekai reikalingų knygų sąrašus rasite čia:

2014-11-10
Mokykla įsitraukė į Vilniaus miesto mokyklų akciją „Draugystės tiltai“, kurioje dalyvauja Vilniaus Jono Pauliaus II gimnazija, Vilniaus Pilaitės gimnazija, Vilniaus Jeruzalės vidurinė mokyklą ir Vilniaus „Minties“ gimnazija. Akcijos tikslas - integruoti skirtingų mokyklų mokinius į bendras veiklas bei skatinti bendradarbiavimą tarp mokyklų.

Lapkričio 5 dieną 8v klasės mokiniai kartu su Pagalbos mokiniui skyriaus vedėja Rima Taučiene dalyvavo pirmajame prevenciniame renginyje „Draugaukime“, kuris vyko Vilniaus Jono Pauliaus II gimnazijoje. 


2014-11-03
Konstitucijos egzamine aktyviai dalyvavo ir mūsų progimnazijos mokiniai.

Jau aštuonerius metus iš eilės Teisingumo ministerija visus Lietuvos piliečius kviečia laikyti Konstitucijos egzaminą, o LR Prezidentė sako, kad: „Konstitucijos egzaminas yra pilietiškumo egzaminas. Dalyvaudami jame skatiname piliečius suprasti savo teises ir pareigas, tik jas žinodami galime siekti visuomenės brandos ir tarpusavio supratimo“.

Pirmajame Konstitucijos egzamino etape rugsėjo 30 d. dalyvavo 211 mūsų mokyklos mokinių. Tiesa, šis egzaminas bei gauti rezultatai parodė, jog dar reikėtų gerokai pasistengti bei papildyti žinių bagažą apie Konstituciją.
25 taškų barjerą pavyko įveikti ir patekti  į antrąjį etapą tik 8t klasės mokinei Godai Gabrielei Gikaitei.

Spalio 25 diena – Lietuvos Respublikos Konstitucijos diena. Šiai dienai paminėti  neformaliojo švietimo centras inicijavo pilietinę akciją „Konstitucija gyvai“. Pernai šią iniciatyvą palaikė daugiau nei 200 Lietuvos mokyklų, gimnazijų. Mūsų mokyklos 8m ir 8a1 klasės mokiniai taip pat prisijungė prie šios pilietinės akcijos: parengė plakatus ir po 4 pamokų III aukšto foje atliko M . Mikutavičiaus muzikinį kūrinį ,,Aš tikrai myliu Lietuvą“.

2014-10-29
2014 m. spalio 19—25 d. anglų kalbos mokytojos J. Sirtautienė ir D. Mulevičienė dalyvavo NordPlus Nordic Languages programos projekto Building Language Bridges partnerių šalių susitikime Stórutjarnaskóli mokykloje (Islandija). Vizito metu buvo vykdomos projekto veiklos ir pristatytos Islandijos tradicijos, kultūra bei švietimo sistema.

2014-10-29

Nuo š. m. rugpjūčio mėnesio Vilniaus Petro Vileišio progimnazija dalyvauja NordPlus Nordic Languages programos projekte „Building Language Bridges“.

Projekto tikslas:

Pažinti Baltijos ir Šiaurės šalių kultūrą ir tradicijas mokantis kalbų bei skatinti ilgalaikį šalių bendradarbiavimą švietimo srityje.

Projekto laikotarpis:

2014 m. rugpjūčio mėn. – 2016 m. birželio mėn.

Projekte dalyvaujančios mokyklos:

Herlev Byskole / Danija; Sanderumskolen / Danija; Tallinna Järveotsa gümnaasium / Estija;

Stórutjarnaskóli / Islandija; Kilen skolen / Norvegija; Vilniaus Petro Vileišio progimnazija / Lietuva.

Projektą Vilniaus Petro Vileišio progimnazijoje koordinuoja anglų kalbos mokytojos Jolanta Sirtautienė, Dalia Mulevičienė ir informacinių technologijų mokytoja Toma Statulevičiūtė.

Daugiau informacijos apie projektą ir vykdomas veiklas rasite apsilankę projekto tinklalapyje adresu http://buildingbridges2014.weebly.com/.

 
Projekto „Building Language Bridges“ partneriai iš Danijos, Estijos, Islandijos, Norvegijos ir Lietuvos.

Detalų projekto veiklų aprašą rasite čia.

2014-10-29

Kompiuterinio žaidimo „Knygų lobis“ pristatymas

Spalio 24d. šešios progimnazijos moksleivės: Simona Aleksandravičiūtė (8t), Austėja Bazaraitė (8t), Rugilė Arbačiauskaitė (8t),  Neringa Jansevičiūtė (8m), Kamilė Laurinavičiūtė (8m) ir Paula Valentaitė (8m), kartu su lietuvių kalbos mokytoja Jolita Šalomskiene ir bibliotekos vedėja Gedaile Overlingiene lankėsi  Vilniaus Apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekoje. Nuotaikingo renginio metu merginos dalyvavo varžybose bei  edukacinio skaitymo skatinimo žaidimo „Knygų lobis“ pristatyme. Žaidimas buvo sukurtas projekto, prie kurio kūrimo prisidėjo  ir mūsų progimnazijos biblioteka, metu.

Renginio nuotraukomis galite pasigrožėti čia.

„Knygų lobio“ žaidimą kviečiame žaisti visus 5-8 klasių mokinius. Smulkesnę informaciją rasite čia.


2014-10-23
3e klasės komanda „Vileišiukas“ Knyg(i)ų Mūšio finale

Š.m. spalio 21 d. 3e klasės mokiniai Kristijonas Norkevičius, Vytautas Šalna, Noja Misiūtė, Fausta Visockaitė, Dovydas Venclovas dalyvavo projekto „Augu skaitydamas“ Knyg(i)ų Mūšio finale LRT klube. Į finalą pateko dešimt geriausiai pasirodžiusių Lietuvos komandų atrankiniame etape.

Projekto „Augu skaitydamas“ Knyg(i)ų Mūšio finale komandoms buvo pateikti klausimai – penki turai po dešimt klausimų, susijusių su rašytojais, knygomis, herojais, knygų ekranizacijomis. Renginį vedė televizijos laidų vedėjas Andrius Tapinas, projekto „Augu skaitydamas“ ambasadorius.

Knyg(i)ų Mūšio finale trečiokų komanda „Vileišiukas“ puikiai pasirodė ir  laimėjo ketvirtą vietą 7-11 metų vaikų amžiaus kategorijoje. Dalyvavimą Knyg(i)ų Mūšyje organizavo pagrindinio ugdymo skyriaus vedėja ir lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Lina Misiuvienė.

 
2014-10-21

2014 m. gegužės 15 d. Vilniaus Petro Vileišio progimnazijoje vyko mokomosios evakuacijos pratybos. Buvo pakviesti Lietuvos jaunųjų ugniagesių sąjungos nariai, kurie padėjo koordinuoti pratybų eigą. Mokomųjų evakuacijos pratybų tikslas- saugiai ir greitai palikti pastatą iškilus nenumatytiems pavojams.

Evakuacijos pratybos vyko sklandžiai, mokiniai ir mokytojai išėjo iš pastato nepanikuodami. Visa bendruomenė susirinko mokyklos stadione, kur buvo suskaičiuoti evakuoti asmenys.

2014-10-20

Spalio 16-ąją nuo 1979 metų minima Pasaulinė maisto diena. Šią dieną siekiama informuoti visuomenę apie pasaulio maisto problemą ir stiprinti žmonių solidarumą kovojant su badu, prasta mityba bei skurdu.
Petro Vileišio progimnazijos mokinių savivalda suorganizavo renginį „Gerumo pyragas“, kurio metu visos norinčios klasės:

1.     kepė pyragus;

2.     juos pardavinėjo ir surinktas lėšas aukojo MAISTO BANKUI.

Į mokyklą atvyko Maisto banko atstovė Eglė Maliukevičiūtė, kuriai buvo perduotos surinktos lėšos. Vaikams buvo surengta mini konferencija apie Maisto banko veiklą.

Mokykla rinko tris pyragus nugalėtojus:

    1.     Puošniausias;
    2.    
Skaniausias;

    3.    
Originaliausias receptas.

Šiais metais prie renginio prisidėjo Beata Nicholson, kuri trims pyragams prizininkams padovanojo užrašų knygeles su savo linkėjimais.

Labai dėkojame už aktyvų dalyvavimą!

2014-10-14

 

2014 m. spalio 10 dieną Vilniaus Petro Vileišio progimnazijoje buvo minima Pasaulinė psichikos diena. Mokykla įsijungė į Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro ir Viešosios įstaigos „Psichikos sveikatos perspektyvos“ organizuojamą projektą „Atverk paguodos skrynelę“, kurio tikslas - prisidėti prie vaikų psichikos sveikatos stiprinimo, suteikiant mokyklos vaikams žinių ir įgūdžių padedančių saugoti ir rūpintis savo ir artimųjų psichikos sveikata. Minint Pasaulinę psichikos dieną progimnazijos švietimo pagalbos specialistai lankėsi ketvirtų klasių pamokose, kuriose mokiniai sužinojo apie psichikos sveikatą, išmoko atpažinti ir įvardinti savo išgyvenimus bei įgijo žinių, kurios padės saugoti ir rūpintis savo emocine sveikata: užsiėmimo metu jie patys lankstė ir dekoravo iš anksto parengtą kartotinės dėžutės maketą – „paguodos skrynelę“, kurioje vėliau galės kaupti subjektyviai emociškai svarbius daiktus. Aplankius blogai nuotaikai, vaikai bus skatinami atsidaryti „paguodos skrynelę“, apžiūrėti ten sudėtus daiktus bei prisiminti su tais daiktais susijusias šiltas ir laimingas akimirkas. Pamokos metu bei mokyklos stenduose mokiniams buvo priminta, kokie švietimo pagalbos specialistai dirba progimnazijoje ir kur reikia kreiptis iškilus problemoms.


2014-10-13
Rašinių konkursas „Laiškas pasiliekančiam paukšteliui“

 Vykdant projektą „Globalusis švietimas mūsų mokykloje“ rugsėjo mėn. 15 d. – 30 d. penktų, šeštų klasių mokiniai per lietuvių kalbos pamokas rašė laiškus „Pasiliekančiam paukšteliui“.Įdomiausi laiškai iškabinti stende.

Projekto uždaviniai ir tikslai yra: skatinti platesnį pasaulio ir savęs kaip piliečio suvokimą; skiepyti pagarbą gamtai, supažindinti su ekologinės krizės mastais; prisiimti asmeninę atsakomybę už supančią gamtą.

Projekte dalyvavo lietuvių kalbos mokytojai: Jolita Šalomskienė, Vitalija Subačiūtė, Rita Lodaitė, Rima Taučienė.

Projekto koordinatorė:  Pagalbos mokiniui skyriaus vedėja Rima Taučienė.

2014-10-08
Sveikiname VU matematikos olimpiados nugalėtojus!

2014 m. rugsėjo 27 d. Vilniaus universiteto matematikos fakultete vyko XVI-oji Lietuvos 5-8 klasių moksleivių matematikos olimpiada. Sveikiname nugalėtojas, jų mokytoją  ir tėvelius!

Kornelija Venclovaitė, 6t  I -oji vieta, Liepa Černiūtė 6t  II -oji vieta matematikos  mokytoja Galina Malakauskienė.

                      

Sveikiname
6t
kl. mokinį Luką Eigėlį, patekusį į „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ finalą.

                      

2014-10-08

Gražiausius sveikinimo žodžius, dainas, šokius spalio 3-ąją – Tarptautinės mokytojų dienos išvakarėse – mokiniai skyrė savo pedagogams, kuriems prieš pamokas įteikė simbolines savo rankų darbo dovanėles –  iškeptus keksiukus bei pagamintas rožes. Taip mokiniai dėkojo mokytojams, vedantiems mokslo ir žinių keliu, gerbiamiems, mylimiems, labai reikalingiems.
Šventės dieną smagu buvo girdėti:

– Mokytojau, koks gražus Tavo Vardas!


 2014-10-07

Istorijos pamoka ne tik mokyklos suole

 
Gražią 2014 m. rugsėjo 25 dieną istorijos mokytojas Algis Bitautas kartu su 5a1 klasės mokiniais lankėsi „Vikingų kaime“, kuris įsikūręs ant vingiuotos Širvintos upės kranto Družų kaime Širvintų raj. Išvykos tikslas moksleivius įtraukti į „gyvosios“ istorijos pamokas po atvirograma „Senobės baltų gyvensena“ susideda iš trijų veiklų, kuriose aktyviais dalyviais tampa moksleiviai.
 
Vos tik atvykome, mus pasitiko programos organizatoriai persirengę rekonstruotais senovės baltų rūbais. Greitai klasė buvo padalinta į tris skirtingus pogrupius ir kiekvienas pogrupis mažesnėse grupėse dalyvavo šiose edukacijose:

1. Archainio maisto ruošos ir buities: mokiniai susipažino su baltų žmogaus maisto racionu, domėjosi kas buvo auginama, kokia kultūra kada atkeliavo į Lietuvą. Klausydami įdomaus pasakojimo moksleiviai patys galėjo paskanauti, kuo mito baltai: kramtė javus, gardžiavosi spanguolėmis, galėjo išgerti vandens iš rago. Vėliau savo rankomis išmėgino kaip reikia iškepti senovinį paplotėlį bei blyną. Mokiniai aktyviai įsitraukė į maisto ruošos gaminimo procesą: minkė tešlą, kurstė laužą. Čia pat prisiskynę augančių mėtų virė arbatą ir gardžiavosi ant laužo iškeptais blyneliais. O jie buvo tikrai labai skanūs.

2. Senovinių pramogų ir stalo žaidimų: mokiniais susipažino su senovės žmogaus žaidimais ir patys juos išmėgino. Pasiskirstę į dvi komandas „Drakonus“ ir „Dramblius“ išmoko žaisti senovines imtynes. Susipažino ir su kitais žaidimais, pavyzdžiui, tampė stačiakampio virvę stengdamiesi nuversti „vikingų“ kaladėlę. Dalyvavo vinies į kulbę kalimo estafetėje ir t. t.

3. Senobinės baltų karybos: turėjo progą ne tik išgirsti, pamatyti, bet ir patys pasijusti baltų kario kailyje. Susipažinę ir išklausę įtaigaus ir intriguojančio organizatorių pasakojimo apie baltų genčių ginkluotę, aprangą, gyvenimo būdą, patys galėjo pasimokyti naudotis to meto ginklais: kovos kirviais, kalavijais. Šalia palapinės mokėsi svaidyti akstis... Mokiniai liko sužavėti, kai galėjo prisiliesti ir pasimatuoti baltų karių ginkluotę, šalmus ir rankose laikyti kalaviją.

 

Tenka pabrėžti, kad tokio pobūdžio edukaciniai užsiėmimai neabejotinai prisideda prie gilesnio mūsų protėvių pažinimo. Dar XX a. 8-ajame dešimtmetyje vienas žymiausių Vokietijos istorijos didaktikos specialistų Klausas Bergmanas (Klaus Bergmann) pažymėjo, kad plėtojant daugiaperspektyvinį požiūrį istorijos mokymo(si) procese svarbus veiksnys tenka aktyviam moksleivių įtraukimui į ugdymo(si) procesą. Kitaip sakant, nuo aiškinimo remiantis vadovėliu per pamokas, mokiniai tokių edukacinių užsiėmimų metu įsijausdami pereina prie istorinio „supratimo“. Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos mokiniai, pasinėrę į senovės baltų žmonių kasdienį gyvenimą, liko sužavėti.
Istorijos mokytojas Algis Bitautas
2014-10-07

Š.m. rugsėjo 30 d. mūsų mokykloje vyko anglų kalbos mokytojų Dalios Mulevičienės ir Jolantos Sirtautienės organizuojamas Vilniaus miesto 5 – 8 klasių  interaktyvaus anglų kalbos filmukų konkurso „Mano mokykla“ apdovanojimų renginys.

Rugsėjo mėnesį mokiniai, padedami anglų kalbos ir informacinių technologijų mokytojų, kūrė skirtingus filmus apie mokyklą anglų kalba. Finale varžėsi 5 geriausi filmukai iš Vilniaus Petro Vileišio ir iš Vilniaus Jono Pauliaus II progimnazijų. Komisijos ir dalyvių balsų dauguma, nugalėtojais buvo išrinkti Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos 8t klasės mokinių komandos „Džentelmenai“ sukurtas filmas (Pijus Mačiulskis, Kasparas Ašoklis, Šarūnas Javniškis ir Jonas Labutis). Sveikiname nugalėtojus!


2014-10-07

Š.m. rugsėjo 25 d. mūsų mokykloje vyko anglų kalbos mokytojų Dalios Mulevičienės ir Jolantos Sirtautienės organizuojamas 3 – 8 klasių anglų kalbos skaitovų konkursas. Skaitovų konkursas buvo  vykdomas šiose amžiaus grupėse: 3 – 4, 5­ – 6 ir 7 – 8 klasių mokiniams.

3 – 4 klasių mokinoupėje pirmąją vietą užėmė 4e klasės mokinys Mantas Grigaliūnas (mokytoja Diana Borkovska – Šantariova).

5 – 6 klasių mokinių grupėje nugalėjo 6m klasės mokinė Adelė Rinkevičiūtė (mokytoja Jurgita Stukaitė).

7 – 8 klasių grupėje geriausiai pasirodė 7t klasės mokinė Marija Nikolė Tomaševičiūtė (mokytoja Dalia Mulevičienė).

2014-10-01

Rugsėjo 22-30 dienomis mokykloje vyko Užsienio kalbų savaitei skirti renginiai.

Rugsėjo 22 - 30 d., vyko Užsienio kalbų savaitei skirtos 2-8 klasių mokinių darbų parodos (" My school"; "World famous"; "Inventions"; "Favourite dishes"; "Animals and pets"; "My ABC"; "Days of the week"; "Numbers"; "Months"; "Countries"; "Technologies"; "Movies and characters"; "In town"; "Europe city").

Rugsėjo 23 d., antradienį, anglų kalbos pamokų metu penktoms klasėms dėstantys mokytojai rengė konkursą "Spelling Bee".

Rugsėjo 24 d., trečiadienį, anglų kalbos pamokų metu vyko 8 klasių mokinių viktorina "Europe".

Rugsėjo 25 d., ketvirtadienį, šeštos pamokos metu aktų salėje vyko 3-8 klasių anglų kalbos skaitovų konkursas", skirtas Europos kalbų dienai.

Rugsėjo 26 d., penktadienį, anglų kalbos pamokose užduotys ir veikla buvo susijusi su Europos kalbomis: vikrinos, projektai, pristatymai.

Rugsėjo 30 d., antradienį, pirmos pamokos metu vyko "Comenius" projekto baigiamasis renginys "Project "Europe on stage" Awards".

Rugsėjo 30 d., antradienį, penktos pamokos metu vyko 5-8 klasių interaktyvaus anglų kalbos filmukų kūrimo konkurso "My school" baigiamasis renginys.

2014-09-26

Europos kalbų dieną į mokyklą atvyko buvę aštuntokai ir Vokietijos ambasados Lietuvoje  atstovai. Jie įteikė tarptautinius vokiečių kalbos diplomus sėkmingai išlaikiusiems DSD I egzaminą. 10-toje PASCH/DSD tinklo mokykloje Lietuvoje 10 mokinių puikiai išlaikė šį tarptautinį egzaminą. Gaila, kad dėl renginių kitose gimnazijose negalėjo atvykti visi mokiniai.

Patarėjas vokiečių kalbos klausimais p. Michael‘is Brehm‘as padėkojo vokiečių kalbos mokytojoms Ingai Lenktytei ir Birutei M.Terminienei už puikų mokinių paruošimą egzaminui.

2014-09-19

Vilniaus Petro Vileišio progimnazija kartu su Vilniaus miesto III Policijos komisariato Nepilnamečių reikalų pareigūnų veiklos grupės specialistais rugsėjo 15 - 18 dienomis mokykloje organizavo saugaus eismo savaitę „Saugiai į mokyklą, saugiai į namus“.  Tikslas – ugdyti vaikų saugaus eismo įgūdžius, siekiant apsaugoti vaikus nuo nelaimingų atsitikimų gatvėje. Kasdien mokyklos socialinė pedagogė Gitana Janušauskienė ir Nepilnamečių reikalų pareigūnų veiklos grupės specialistė Violeta Vitlickaja – Zubanova pasitiko į mokyklą ateinančius mokinius. Jų tikslas – pažiūrėti ar mokiniai mokyklą pasiekia saugiai, ar turi šviesą atspindinčius ženklus. O jei neturi priminti, kad tamsiu paros metu ir esant blogoms oro sąlygoms vaikai segėtų atšvaitus arba dėvėtų drabužius su atšvaitais.  1 klasių mokiniai dalyvavo  pamokoje „Saugus eismas“. 2 – 4 klasių mokiniai kūrė kelio į mokyklą planus. Geriausio plano autorė – 4a klasės mokinė Nikolė Mačionytė. Savaitės kulminacija tapo akcija „Apsaugok mane“, kurios metu 1 klasių mokiniai kartu su mokyklos inspektore dalindami pačių pagamintas rankytes atkreipė vairuotojų dėmesį į eismo dalyvius – mokinius.

2014-09-19

2014 m. rugsėjo 11d. istorijos mokytoja Laima Linkuvienė su 6v ir 8t klasių  mokinių grupe dalyvavo tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „1944 metai Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse: okupacijoms besikeičiant“. Konferencija vyko Lietuvos Respublikos Kovo 11 - osios Akto salėje. Mokiniai 3 val. klausėsi istorikų pranešimų lietuvių ir užsienio kalbomis, aplankė Prezidento priėmimo kabinetą, peržiūrėjo autentiškų nuotraukų  parodą, skirtą Lietuvos Vilties prezidentui Stasiui Lozoraičiui atminti.
  

2014-09-05
Rugsėjo 1-osios šventė

Saulėtą Rugsėjo pirmosios rytą į Petro Vileišio progimnazijos kiemą rinkosi šventiškai nusiteikę mokiniai, jų tėveliai, mokytojai. Džiugu šiais mokslo metais į savo gausų būrį priimti 3 pirmokų bei 6 penktokų klases.  Mokyklos Direktorė visiems palinkėjo gražių ir prasmingų mokslo metų, o choras pradžiugino skambiomis dainomis.
Po nuotaikingo koncerto mokiniai nušurmuliavo į šventiškai papuoštas klases, kur jų laukė pirmoji pamoka su klasių vadovais. Taigi -gero skrydžio visiems!

5t (tiksliųjų) klasė, klasės vadovė biologijos mokytoja medodininkė Ingrida Čiučkytė
Bačiūnas Aleksas
Baltrūnas Aivaras Jokūbas

Biliūnas Dovydas
Brūkštis Ignas
Dambrauskas Tomas
Domarkaitė Aistė
Janiūnas Domas
Kudzmanaitė Greta
Kvedaravičiūtė Rusnė
Launikonis Tauras
Lingė Šarūnas
Lukša Žygimantas
Petkus Aurimas
Pečiulis Aurimas
Pimpytė Aušra
Pranauskas Benas
Rinkevičius Jonas
Strazdas Rapolas Matas
Švarlys Matas
Tkačenko Arina
Traubas Adomas
Vailionytė Marta
Venclovaitė Patricija
Viduta Karolis
Zaleckaitė Vaiva
Zizas Dionizas
   
5m (muzikinė) klasė, klasės vadovė prancūzų kalbos mokytoja Daumantė Strelčiūnienė

Almuhaisen Marlen
Babajavas Mantas
Benetis Juras Jurgis
Čenkus Adomas
Čiulada Ignas
Dailidėnas Ignas
Gadliauskaitė Ugnė
Gintalas Vakaris 
Gurinaitė Tija
Jončaitė Ieva
Kavaliauskaitė Ugnė
Kavoliutė Greta
Kęstutytė Jogailė
Klimaševskytė Agota
Kuzinas Domantas
Pakšytė Ieva
Pavan Tomas
Pociūnaitė Ieva
Runovičiūtė Kamilė
Simaitis Kajus
Stalnionytė Martyna
Stankevičiūtė Gabrielė
Šipkauskas Mantas
Tylingo Einius
Varnaitė Paula
Zacharevičiūtė Amelija

5v (vokiečių k.) klasė, klasės vadovė tikybos mokytoja Jurgita Baublytė
Adomavičiūtė Aurėja
Balžakaitė Sofija Austėja
Būblytė Lauryna
Dūda Povilas
Dumšytė Amelija
Gorodeckis Rapolas Sakalas
Gustaitė Tūla
Kirejevas Kalatšjan Benjamin
Kulokas Šarūnas
Kulvinskas Matas
 
Lukaitė Upė
Mackeviciūtė Veronika
Mankutė Kornelija
Michaliovas Karolis
Narūnaitė Unė
Ožalinskaitė Viltė
Parnarauskas Jonas
Rožanskas Benas Povilas
Siparytė Salomėja
Speičys Adrijus
Šerkšnaitė Guoda
Tamašauskaitė Liepa
Valentinavičius Rokas
Valentinavičiūtė Rasa
Žalneravičius Mikalojus
Žydelis Kipras


5e klasė, klasės vadovė prancūzų kalbos mokytoja Česlava Žebialovič

Alchimevičiūtė Austėja
Aleksaitė Austėja
Anužis Artūras
Aškelovičiūtė Guostė
Bagdanavičiūtė Zarina
Buteliauskas Antanas
Daujotaitė Laura
Deksnytė Bitė
Feiza Karolis
Ginelevičiūtė Urtė
 
Kaliukas Vasaris Orfejas
Kančiauskas Džiugas
Kovzan Mykolas
Krasauskas Jonas
Krikštaponis Dominykas
Laurinavičiūtė Salomėja
Martusevičiūtė Ieva
Maslova Ana
Medianova Viktorija
Moraza Lukas J.
Petrauskaitė Skaistė
Razmarataitė Viltė
Stasiukynas Julius
Sutkutė Silvija
Virbickaitė Viltė
Žukovski Henrik

5a1 klasė, klasės vadovė anglų kalbos mokytoja Jurgita Stukaitė

Anulevičiūs Edvinas
Bute Berta Antanina

Čekys Mantas

Dzekunskaitė Saulė

Gaidamovič Kamila

Gataukis Deividas

Grinevičiūtė Simona

Ignatavičius Ignas

Jarašius Ervinas

Jasutis Skomantas

Kasperavičius Edgaras

Kuliešius Orestas

Kumštytė Greta

Lemežys Rokas

Mandeikaitė Gabija Adele

Michnovičiūtė Agnė

Motiekaitytė Ugnė Gabrielė

Noreika Kipras

Paškevič Dominik J.

Počopko Agnė

Prielgauskaitė Saulė

Steponkevičiūtė Rūta

Šegžda Timas

Šilobritas Martynas

Šoblinskas Kostas

Švetkauskas Augustas

Vilčiūnas Aurimas

Žižniauskaitė Barbora


5a2 klasė,
klasės vadovė informacijų technologijų mokytoja Inga Lebednykienė

Baranauskas Mantas
Barkauskas Darius
Baušytė Meda
Bingelis Eitminas Jonas
Budrys Gelmis
Butėnas Teodoras
Gelžinis Algirdas
Jaroševičiūtė Ieva
Kleiza Arvydas
Lankelytė Gunda
Lapko Deividas
Liakaitė Eimantė
Navickaitė Ieva
Nedzinskas Tomas
Pečiulevičiūtė Virginija
Puodžiūtė Austėja
Sadaunykas Gaudrius
Skreblys Martynas
Subačiūtė Aušrinė
Šakickaitė Rūta
Šalkauskas Igoris
Šmigelskaitė Patricija
Tunaitis Ignotas
Žiupsnys Apolonijus

1a klasė – klasės vadovė vyresn. mokytoja Nijolė Maslianikienė

Barsulis Nojus

Braidokas Žygitas

Čepas Matas

Daraškevičiūtė Vėtra

Deinoravičius Rokas

Grudinskytė Elita

Jakimavičius Gabrielius

Janušauskaitė Ugnė

Kolenda Marius

Kuncaitė Veronika

Labutis Kazimieras

Luneckaitė Urtė

Masalskas Steponas

Michnovič Danielis

Nekrošiūtė Irena

Ožalinskaitė Fausta

Pečkys Matas

Sabaliauskaitė Agnė

Samuščenkovaitė Marija Skaistė

Satkutė Iveta

Simsonas Domantas

Steikūnas Gintautas

Steikūnas Vilimantas

Zajančauskas Pijus

Zalieckas Laurynas


1b klasė – klasės vadovė vyresn. mokytoja Asta Šarko Purkevičienė

Bieliauskas Kasparas
Burbo Augustas
Dainoravičius Tomas
Dobranskis Kasparas
Dūdėnas Adomas
Feiza Silvestras
Juchnevičiūtė Aistė Roneta
Juodagalvis Dominykas
Kasputis Kajus
Kuras Jonas Rapolas
Mackevičius Mikas
Mačijauskas Nojus
Mačionis Klaidas
Mikšaitė Smiltė
 
Mikšaitė Urtė
Motiekaitis Laurynas
Pauliukonytė Liepa
Pečkaitė Agota
Sadauskas Domantas
Samaitė Austėja
Smirnovaitė Selena
Sorokina Mijūnė
Šalucha Tajus
Širinskaitė Vilija
Tarailė Lokimantas
Uliaš Mantas
Uždavinytė Kamilė
Žilnskas Majus

1e klasė – klasės vadovė vyresn. mokytoja Rasa Červinskienė

Aleksaitė Greta
Augustaitytė Mėja
Babilius Jonas Kazimieras
Baranauskas Karolis
Barčytė Morta
Bielinis Edvinas
Dubickaitė Eneida
Dulkinaitė Rugilė
Endriukaitytė Saulė
Kačiuška Ugnius
Karanauskas Majus
Kleinaitė Gabrielė
Liaškovas Danielius
Lisauskaitė Liepa
Mainič Nikita
Maskoliūnas Linas
Meidus Bernardas Jurgis
Motiejūnaitė Odilija
Naujokas Rapolas
Rekevičius Jonas
Rybkina Katryna
Sinica Artis
Štandelytė Danielė
Urinovič Edvinas
Zaluba Laurynas

Į KITAS KLASES:

2b klasė
Dreika Deividas
Jaskelevičius Arijus
 
2e klasė
Packevičius Arijus
 
3a klasė
Anužis Viktoras
Kuzavas Martynas

3e klasė
Šiškas Benas
Geibaitis Gustas
Sabaliauskaitė Ūla

4e klasė
Biekša Justinas
 
4a klasė
Piečytė Viktorija
Laurynaitė Melanija
Laurynas Nikodemas
 
6a2 klasė
Siniakovas Andžej
Januškevičiūtė Goda


6m klasė
Vilkončius Ąžuolas
 
6v klasė
Rodenbeck Emilija
Sabaitis Rokas
 
7m2 klasė
Medianova Gabriela

7a1 klasė
Gasiūnaitė Sima

7m1 klasė
Meidus Kristijonas
 
8a3 klasė
Dundaitė Amelija
Balsys Adamas

 


Mokykla
Bendruomenė
Ugdymo procesas
Mokomieji dalykai
Veikla
Informacija apie uniformas
Projektai
Pasiekimai
Priėmimas į mokyklą
Maitinimas
Labdaros ir paramos fondas
Biblioteka
Galerija
Archyvas
Kontaktai